Co warto zabrać nad morze?

2020-04-02

Co warto zabrać nad morze? Dream hostel Sopot

 

Przygotowując się na wakacje nad Bałtykiem, warto zawczasu zadbać nie tylko o miejsce na nocleg w sopocie i plan dojazdu, ale też zastanowić się, co spakować nad morze. Oczywiście lista rzeczy nad morze będzie ograniczona liczbą wczasowiczów i środkiem transportu, mimo to warto pokusić się o wskazówki.

 

Jakie kosmetyki zabrać nad morze?

Podstawa to kosmetyki – kremy z odpowiednim filtrem UV (w zależności od rodzaju skóry), łagodzące ewentualne oparzenia słoneczne mleczka oraz chusteczki nawilżające powinny się przydać zwłaszcza na plaży. Do kosmetyczki dobrze jest zapakować repelenty przeciw komarom oraz środki łagodzące ewentualne ukoszenia.

 

Co wziąć nad morze, jadąc z dziećmi?

Maluchom i starszym pociechom do gustu przypadną dmuchane przedmioty. Znany od lat materac to jedna z wielu propozycji. Inne to dmuchane pufy, pływające zwierzęta czy nawet ponadczasowe rękawki dla dzieci. Ważne tylko, by tworząc listę obejmującą, co zabrać nad morze, pamiętać o pompce czy kompresorze.

 

Jakie jedzenie i napoje zabrać na weekend lub wakacje nad morze?

Lodówka turystyczna z wymiennymi wkładami lub torba termiczna pozwolą cieszyć się chłodnymi napojami przez kilka spędzonych na plaży godzin. Poza napojami można też przechować jedzenie i przekąski. Czasem też na plaży nachodzi ochota na solidny posiłek. Tanim i wygodnym rozwiązaniem będzie termos obiadowy, w którym można przechować zupę czy drugie danie. Termos można też wykorzystać do przechowywania mrożonych produktów, nie tylko lodów.

 

Parawan, parasol, namiot plażowy

Lato nad Bałtykiem bywa naprawdę upalne. Stąd wskazany jest parasol przeciwsłoneczny. Przydatne będą też: parawan, szybkoschnące ręczniki, namiot plażowy, leżak lub krzesło plażowe oraz koc wykonany z materiału pozwalającego szybko otrzepać drobiny piasku.