Aktualności

Kamera online Sopot

2020-04-22

Teraz gdy rezerwujesz nocleg w Sopocie zawszę możesz sprawdzić aktualna pogodę czy poprostu powspominać ostatnią wizytę na przepięknym Sopockim molo.

 

czytaj więcej

Ile kosztuje molo w Sopocie?

2020-04-02

Molo w Sopocie

 

Sopockie molo to jeden z najpopularniejszych obiektów odwiedzanych obowiązkowo w trakcie wizyty w Trójmieście. Jest bowiem najdłuższym molem nad Morzem Bałtyckim, licząc obecnie ok. pół kilometra długości. Ile kosztuje wstęp na molo w Sopocie i jak najłatwiej dostać się tam podróżując samochodem?

 

Molo w Sopocie – kiedy jest bezpłatne?

Czy molo w Sopocie jest płatne? Nie przez cały rok. Od 30 września, poza tak zwanym "sezonem", wstęp na pomost jest bezpłatny. Bilety obowiązują w okresie od 27 kwietnia do 29 września każdego roku, kiedy Sopot odwiedza najwięcej turystów. W sezonie bilety kosztują:
- 8 zł - bilet normalny,
- 4 zł - bilet ulgowy,
- 8 zł - bilet nocny.
Dostępne są także bilety dla rodzin z dziećmi oraz karnety dla osób przebywających nieco dłużej w Sopocie i chcących codziennie spacerować po molo.

Niezależnie od ceny, chętnych do przespacerowania się po molo w Sopocie nie brakuje. Tzw. część spacerowa liczy współcześnie 511,5 m, z czego 458 m pozwala na wejście w głąb Zatoki Gdańskiej i podziwianie okolicznych widoków. Początki tej konstrukcji sięgają 1827 roku, kiedy został w tym miejscu zbudowany pierwszy pomost. Jeszcze w XIX wieku, molo zostało wydłużone do 150 m. W 1910 roku rozbudowano je aż do 315 m. Współczesną długość molo zyskało w latach 1927-1928, z okazji 25-lecia Sopotu i 100-lecia budowy pomostu. Przebudowano wówczas również Skwer Kuracyjny.

Gdzie w Sopocie zaparkować za darmo?

Jednym z największych problemów w szczycie sezonu jest nie tylko znalezienie noclegów w Sopocie, ale też znalezienie wolnego miejsca parkingowego. Co roku Trójmiasto przygotowuje się do przyjęcia letnich gości, oferując im darmowe parkingi, położone nieopodal największych atrakcji Sopotu. Bezpłatnie parkować można m.in. przy Ergo Arenie, skąd można wybrać się spacerem na "Monciak" - reprezentacyjną ulicę Sopotu im. Bohaterów Monte Cassino lub dojechać tu meleksem za 3 złote. To popularne rozwiązanie wśród zwiedzających Sopot, które dzięki zasilaniu elektrycznemu nie przyczynia się dodatkowo do zanieczyszczeń w powietrzu.

Na jakiej ulicy jest molo w Sopocie?

Dokładny adres, pod którym znajduje się molo w Sopocie to Plac Zdrojowy 2. Wchodzi się na nie ze Skweru Zdrojowego znajdującego się 200 metrów za Placem Przyjaciół Sopotu, a najpewniejszą wskazówką jest podążanie za tłumem spacerującym Monciakiem.

 

Jeżeli planujesz wizytę w Trójmieście połączoną ze zwiedzaniem molo sprawdż nasze pokoje w Sopocie.

czytaj więcej

Co warto zabrać nad morze?

2020-04-02

Co warto zabrać nad morze? Dream hostel Sopot

 

Przygotowując się na wakacje nad Bałtykiem, warto zawczasu zadbać nie tylko o miejsce na nocleg w sopocie i plan dojazdu, ale też zastanowić się, co spakować nad morze. Oczywiście lista rzeczy nad morze będzie ograniczona liczbą wczasowiczów i środkiem transportu, mimo to warto pokusić się o wskazówki.

 

Jakie kosmetyki zabrać nad morze?

Podstawa to kosmetyki – kremy z odpowiednim filtrem UV (w zależności od rodzaju skóry), łagodzące ewentualne oparzenia słoneczne mleczka oraz chusteczki nawilżające powinny się przydać zwłaszcza na plaży. Do kosmetyczki dobrze jest zapakować repelenty przeciw komarom oraz środki łagodzące ewentualne ukoszenia.

 

Co wziąć nad morze, jadąc z dziećmi?

Maluchom i starszym pociechom do gustu przypadną dmuchane przedmioty. Znany od lat materac to jedna z wielu propozycji. Inne to dmuchane pufy, pływające zwierzęta czy nawet ponadczasowe rękawki dla dzieci. Ważne tylko, by tworząc listę obejmującą, co zabrać nad morze, pamiętać o pompce czy kompresorze.

 

Jakie jedzenie i napoje zabrać na weekend lub wakacje nad morze?

Lodówka turystyczna z wymiennymi wkładami lub torba termiczna pozwolą cieszyć się chłodnymi napojami przez kilka spędzonych na plaży godzin. Poza napojami można też przechować jedzenie i przekąski. Czasem też na plaży nachodzi ochota na solidny posiłek. Tanim i wygodnym rozwiązaniem będzie termos obiadowy, w którym można przechować zupę czy drugie danie. Termos można też wykorzystać do przechowywania mrożonych produktów, nie tylko lodów.

 

Parawan, parasol, namiot plażowy

Lato nad Bałtykiem bywa naprawdę upalne. Stąd wskazany jest parasol przeciwsłoneczny. Przydatne będą też: parawan, szybkoschnące ręczniki, namiot plażowy, leżak lub krzesło plażowe oraz koc wykonany z materiału pozwalającego szybko otrzepać drobiny piasku.

 

czytaj więcej